Сб, 30 октября 2021, 20:59
просмотров: 3921 коментариев: 37 

Інтерв'ю з почесним президентом СК Дніпро-1 Юрієм Березою

Інтерв'ю з почесним президентом СК Дніпро-1 Юрієм Березою

Канал Дніпрянин презентує Вам ексклюзивне інтерв’ю з почесним президентом спортивного клубу Дніпро-1 Юрієм Березою.

 

Бесіда вийшла дуже змістовна, цікава та велика за об’ємом. Тому для зручності, розбив його на дві частини. У першій частині обговоримо роль почесного президента у клубі, трансфери (у тому числі Артема Довбика), філософію клубу та довіру до головного тренера.

 

Вітаю Вас, Юрій Миколайович, перше запитання: що для Вас Дніпро-1, яку участь ви приймаєте у житті клубу зараз?
Добрий день, Дніпро-1 – це моя дитина. В мене є двоє дорослих дітей, а також двоє дітей, яких я усиновив. А Дніпро-1 – це дитина, яку я народив. Виходить, що в мене п’ятеро дітей і четверо внуків і я не можу їх розділити. Дніпро-1 – це частина мене.

 

Для більш чіткого розуміння посади почесного президента клубу, які повноваження ви маєте та як вони розподілені у Дніпрі-1?
Всі повноваження поділені на блоки. Кожен відповідає за свій блок. Найбільше навантаження лягає на спортивного директора клубу Андрія Русола. Він є людиною, яка має досвід, хист і бажання реформувати український футбол. Коли ми розмовляли із Русолом у 2017 році в нас зародилася основна ідея – зробити Дніпро-1 командою мрії, відійти від фінансування з однієї кишені, що ми майже зробили, і розкрити якомога більше українських талантів, що будуть представляти м. Дніпро і Дніпропетровську область по всьому світу, насамперед в Європі. Віднайти ці таланти, розкрити їх та продати. Це і є основна стратегія розвитку клубу.

 

Перейдемо до трансферів. Чи були реальні пропозиції щодо покупки Довбика у інші клуби? Якщо так, чому не було здійснено трансфер?
Пропозиції були, наприклад турецький Трабзонспор цікавився Довбиком, але Дніпро-1 не влаштувала фінансова сторона питання, Артем є важливим гравцем основного складу команди і коштує набагато більше, ніж було запропоновано, але ми відкриті до дійсно вигідних пропозицій. Пріоритет – залишити Довбика у команді до кінця сезону.

 

Якщо Довбик все ж змінить клуб, чи є потенційні новачки, які б змогли повноцінно його замінити?
Так, звичайно є варіанти. Згадайте, коли до Дніпра-1 тільки прийшов Артем, він не мав тої слави, що має зараз. Його бажав залишити Дмитро Михайленко ще при створенні клубу, але він не забажав тоді грати у другій лізі. Потім він все ж прийшов до команди і результат ви знаєте. Клуб вміє і готовий розкривати потенціал футболістів. Дніпро-1 – це команда для зросту і злету молодих талантів, стартовий майданчик для них. Наприклад, для того ж Супряги.

 

Свого часу ви казали, що Дніпро-1 – це команда, яка повинна складатися винятково із українців, але наразі бачимо чимало іноземців у складі клубу, що змінилося?
Реалії футбольного світу з часом розбили мої ідеологічні догми, що на кожній позиції має грати українець. Ми бачимо, що для того, щоб у складі команди виріс сильний український футболіст, поряд повинен грати більш майстерний гравець, наприклад із Європи. Попри все, основним завданням для нас залишається виховання своїх талантів. Ярмолюк, як приклад. Прийшов Білл. Я бачу на тренуваннях наскільки це пластичний, талановитий гравець. Також дивує працьовитість Джурасека. Це саме те, що нам потрібно. Ці футболісти мотивують наших молодих хлопців ставати більш професійними футбольними гравцями. Але повторюсь, дати шанс нашим українським футболістам – це основне завдання клубу на всіх його рівнях. Разом з тим, щоб не повторювати помилки того Дніпра, трансферна політика складається переважно з вільних агентів або гравців невеликої вартості.

 

Зараз у ЗМІ шириться інформація, що один з клубів УПЛ, зокрема і Дніпро-1, цікавився англійським нападником Даніелем Старіджем. Якщо Ви володієте інформацією, підтвердьте або спростуйте цю тезу.
 Ми ще не розмовляли з головним тренером щодо наступних трансферів. Нещодавно закрили питання минулого трансферного вікна, тому предметних розмов щодо конкретних прізвищ зараз немає. Але ми поставили завдання скаутській службі для підсилення деяких позицій у складі команди у майбутньому. Після зимової перерви ми підіб’ємо внутрішні підсумки і вже більш детально вирішимо питання можливих трансферів, а поки що, цим питанням буде займатися скаутська служба, яка візьме на олівець підходящих нам гравців. Щодо конкретно англійського нападника, я не підтверджую цю інформацію.

 

З яким із цікавих прізвищ Дніпро-1 ввів переговори, які не завершилися успіхом? Можливо хтось з колишнього складу ФК Дніпро?
Із українських футболістів, які так і не стали гравцями нашої команди, це - Андрій Тотовицький. Дніпро-1 хотів підписати багаторічний контракт із ним. Спілкувався багато з ким із футболістів з минулого життя. Наприклад, з Євгеном Селезньовим. Він просився до клубу, бажав закінчити кар’єру у Дніпрі-1, а потім прийшов і зробив той перформанс у складі Колосу. Я його не зрозумів тоді і після того, не бажаю з ним спілкуватися.

 

Як ви вважаєте, чи зможе Дніпро-1 стати базовою командою збірної?
Звісно, я вірю в це. Подивіться на Назаренка, Батагова, або Ярмолюка! Так, вони поки що роблять помилки, але скільки їм років? У них є інтелект, характер, природні дані. Вони – майбутнє збірної України. Піхальонок – це вже готовий футболіст збірної. Мало таких футболістів були в Україні: Калитвинцев, Ротань, Рикун. Олександр поєднує в собі цих трьох футболістів. Коли він почне грати в збірній Україні, збірна буде не командою настрою або не настрою Динамо або Шахтаря. Це буде дійсно збірна України. Як може бути, що гравець збірної України є орендованим? (мова про Булецу) Дніпро-1 – шанс для гравців, які зможуть заграти за збірну. Для гравців Дніпра-1, які представляють збірну у мене є особливі вимоги. Найперше – це одягнув футболку збірної України, поклав руку на серце – ти або викладайся на повну, або взагалі не виходь на поле. Те ж саме стосується і єврокубків. Ганьбити країну не потрібно.

 

Який на даний час кредит довіри до головного тренера? Коли буде прийматися рішення щодо продовження або не продовження контракту з ним? Рішення буде прийматися лише на підставі підсумкового місця або буде також враховуватися якість гри команди?
На сьогоднішній день, довіра до Ігора Йовічевіча – безмежна. Зимою ми детальніше підведемо підсумки певного відрізку робити і будемо рухатись далі. Ми намагаємось по ходу підправляти один одного, постійно співпрацювати. Для нас однаково важливі і якість гри, і підсумкове місце у турнірній таблиці. Остаточне рішення не буде базуватись на чомусь одному.

 

Чи існує дніпровська філософія, яку повинен пропагувати головний тренер?
В
и знаєте, Йовічевіч – напевно найбільш яскравий приклад тренера-дніпровця. Того Дніпра, за який вболівав я. Це йде у нього з серця. Він емоційний та дуже серйозний мотиватор. У нього правильно підібрана команда. Є лише невелика проблема з психологією гравців.

 

Розкажіть, будь ласка, про ситуацію зі Скрипником минулого літа. Що там відбулося, чому у останню мить він не став головним тренером?
Дійсно, був такий варіант, що Скрипник міг очолити СК Дніпро-1 в якості головного тренера, але в нього були обов’язки по контракту із Зорею, тому, за певних причин, він не зміг їх вирішити, ці моменти ніяк не залежали від Дніпра-1. Всі інші подробиці хай він сам прокоментує. Все, що можу сказати – не склалося. Якщо б він розірвав контракт, він скоріш за все був би тренером Дніпра-1.

 

 

t.me/dnepryanin20

 

 

Кінець першої частини. У другій частині, яка вийде незабаром, будуть обговорюватися більш фундаментальні речі, такі як: ребрендинг, конфлікт з ультрас, проблеми у дитячому футболі та звернення почесного президента до вболівальників.

 

 

37 комментариев
  • Alexx1960
    Сб, 30 октября 2021, 21:17
    Бла бла бла…
    рейтинг: -5
  • Alter Vlad-1
    Сб, 30 октября 2021, 21:56
    Пока-общая идеология, ничего нового, кроме того, что вера в тренера-безграничная. Хотя не мешало бы сказать, что в стиле (тактике) игры ему хотелось бы изменить, чтобы команда была более агрессивной. Или его и это устраивает?
    рейтинг: -9
  • Alter Vlad-1
    Сб, 30 октября 2021, 22:12
    КСТАТИ: пока проиграли 4-ём ведущим командам УПЛ с общим счётом 1:10. Это, пановэ Берёза, Вам о чём-то говорит — какая защита и какое нападение!?
    Вы хотите в Еврокубки, так уж скажите, будь ласка, КОНКРЕТНО — какой Вы видите там команду: агрессивную в атаке, то-есть, забивающую или только отбивающуюся, лишь бы мелькнуть в Евролигах и исчезнуть из памяти, в смысле -вспомнить хорошего будет нечего?
    Это принципиальные вопросы, ждём конкретики.
    рейтинг: -5
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 00:46
    «Мыслители», ставящие минусы: вы хотите в Еврокубках видеть безвольную, осторожную команду? Так она привезёт вам только поражения! У вас есть понимание с кем она будет там играть? И после этого вы обвиняете меня в том, что я называю вас резкими словами?
    Вы трусливы чтобы даже высказать своё мнение откровенно!
    рейтинг: -7
  • Oldfanat
    Вс, 31 октября 2021, 15:07
    Ну мантры что не надо позорится в еврокубках от Березы и Ярославского я тоже не понимаю. А чего тогда все туда хотят?) Деньги! Это немаловажно для развития. Заря особо там ничего не показывает, но имеет дополнительные финансы.
    рейтинг: 0
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 00:51
    Вы не хотите знать конкретно перспективу команды?
    Представься, ты болельщик или трусливый школьник?
    рейтинг: -10
  • Dnipro83
    Вс, 31 октября 2021, 07:00
    А де ж твої заклики до вакцинації вафель ти грьобаний сьогодні в ночі помер мій товариш в нього були проблеми з серцем а їх на підприємстві заставили зробити вакцинацію і все людини немає.
    рейтинг: +3
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 21:32
    У тебя с головой всё в порядке? Проблемы с сердцем и вакцинацию может смешать только школьник или совсем безграмотное мурло.
    Пиши о футболе — кое-что иногда понимаешь.
    рейтинг: +2
  • Shurik-48
    Вс, 31 октября 2021, 10:39
    Ув.Alter Vlad-1- Разница в результатах с ведущими командами приблизительно равна разнице в финансировании, исключение Заря, матч с которой-недоразумение связанное с фатальным течением обстоятельств.Учитывая выше сказанное у многих из нас завышенные
    требования к игрокам, игра большинства из которых вполне соответствует их стоимости, а у некоторых даже превышает, об этом говорит то, что Днепр-1 весь первый круг держится в зоне ЕК.
    Согласен с вами, что для ЕК должно быть более серьёзное усиление
    и, соответственно, финансирование. Добиться чего-то серьёзного расчитывая только на свободных агентов и дешевых футболистов бесперспективно-это значит уподобляться статстам в ЕК-Заре, Колосу, Ворскле, Десне. Великий Днепр приучил нас к большим победам, но сейчас другие реалии и наши запросы должны быть соответствующими пока у команды не появится свой Коломойский, Ахметов, Ярославский, Суркис которые могут вложить в неё свой капитал. Нужно признать, что коллективное, не понятно от куда источник, финансирование не может привести к высоким результатам.
    У серьёзной команды должен быть серьёзный владелец.
    рейтинг: +10
  • MaxD
    Вс, 31 октября 2021, 16:38
    Это вот серьезно? Т.е. большая такая загадка-кто владелец клуба?
    рейтинг: +3
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 21:45
    «Shurik-48», всё правильно сказали, но… На поле выходят не деньги и тренер должен ТАКТИКУ более дерзкую продумать, а не осторожную даже с «Рухами» разными. А если нет денег, нет нападения, некого продать, чтобы купить азартных, дерзких нападающих — зачем этот лепет о Еврокубках!?
    Посмотрел сегодня «Зарю» — их разносят в Еврокубках, а здесь они забивают порой 4:0, 6:1 и рвутся вперёд. Сравните с ними Дн-1 с гуляющим Довбиком! Многие даже не понимают его уровень — а он мало кому нужен, зимой увидите. У нас нет игрока даже уровня Безбородько, минус в мае арендованные!! Вы понимаете с кем выходить в Еврокубки нас вынесут даже на плей-офф, как «Колос» — такой позор он хочет?
    Или совсем не понимает динамику развития клуба?
    рейтинг: 0
  • Shurik-48
    Вс, 31 октября 2021, 22:45
    Alter Vlad-1- Я с вами согласен, но здесь вопрос больше к тренеру.Ведь могут другие тренеры с менее классными игроками играть в агрессивный футбол не взирая на соперника, а наш в каждом матче разыгрывает какие-то шахматные партии. Это тот случай, когда перворазрядник возомнил себя гросмейстером. Может Йови выбирает такую тактику потому, что у его игроков не хватает физо на весь матч и он таким образом, хоть как-то распределяет их силы?
    Но тогда возникает вопрос-почему имея на скамейке много качественных игроков он производит замены на последних минутах матча? «Умом хорвата не понять, есть у него свои понятия, видать».
    рейтинг: +1
  • Метеор71
    Вс, 31 октября 2021, 13:19
    Він сказав що якщо одягнув футболку збірної викладайся на повну а ні не виходь на поле.Теж саме стосується і участі в єврокубках.Що тут не зрозуміло?
    рейтинг: +1
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 18:28
    «Метеор71», извините за последний вопрос: значит, если средненький футболист надел футболку СБОРНОЙ — то сразу стал и бегать быстрее и работать с мячом как Роналду??
    Берёза- абсолютно наивный в футболе, а Вы как рассуждаете?
    рейтинг: -7
  • Метеор71
    Вс, 31 октября 2021, 19:42
    Якщо інших немає, то Роналду вони не стануть, але відпрацювати по повній зобов'язаний.
    рейтинг: -1
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 20:30
    Это не ответ болельщика: если вышли «серые»-тупые, то в любой футболке останутся серыми-убогими, даже если вывернутся наизнанку — получат 5:0 и более.
    Берёза совсем не говорит о составе- это и удивляет!
    рейтинг: -2
  • Метеор71
    Вс, 31 октября 2021, 20:58


    рейтинг: -1
  • ben_gurion
    Сб, 30 октября 2021, 22:11
    Да и я считаю то, что игра наших ПАЦАНОВ должна быть на много агрессивней в спортивном понимании агрессивности. И ещё, я Уверен в том, что Физические кондиции наших РЕБЯТ желают быть лучше, второй тайм, как правило, показывает усталость и потерю моментальной реакции, что очень Важно в современном Футболе.
    рейтинг: +4
  • AlexDeadLine
    Сб, 30 октября 2021, 23:56
    А що, хтось проти цього?
    рейтинг: 0
  • Alter Vlad-1
    Вс, 31 октября 2021, 00:47
    Так и напиши подробно своё мнение.
    рейтинг: -8
  • фермер
    Вс, 31 октября 2021, 04:47
    О, как все запущенно.Это что закрытая ветка для эмигрантов где они втихаря друг друга плюсуют?
    рейтинг: +3
  • SEKTOR-GAZA
    Вс, 31 октября 2021, 06:46
    Где видео? (((
    рейтинг: +3
  • AnderUman
    Вс, 31 октября 2021, 07:14
    «На сьогоднішній день, довіра до Ігора Йовічевіча-безмежна».Здесь без комментариев.Я уже знаю, что он будет говорить в анонсированой второй части интервью в контексте обращения к болельщикам:«Люди добрі! Ходіть будь-ласка на футбол, підтримуйте рідний клуб, а я зроблю все можливе і неможливе, щоб в найближчий час на Дніпро-Арені пролунав гімн Ліги Чемпіонів!».Вот эти его откровения уже даже не смешат, а выглядят не иначе, как издевательства над болельщиками и стабильно пустой стадион тому подтверждение.
    рейтинг: +9
  • Жоня
    Вс, 31 октября 2021, 07:39
    Все эти надежды и обещания слегка утомляют. Почему-то желающих поддержать на стадионе фк Днепр было несоизмеримо больше. И это притом, что почти все игры можно было без проблем смотреть по телевизору! Обещаниями людей на стадион не вернешь. Вернуть их можно только игрой.
    рейтинг: +5
  • Tрьохногий
    Вс, 31 октября 2021, 10:42
    Говорящая голова нужна для того, чтобы говорить
    рейтинг: -3
  • Дрон
    Вс, 31 октября 2021, 11:03
    Давайте уже вторую часть, а то в первой читать нечего
    рейтинг: +3
  • Matheus
    Вс, 31 октября 2021, 11:43
    Уже на канале. Вскоре думаю и на Причале появится.
    рейтинг: +1
  • ben_gurion
    Вс, 31 октября 2021, 11:41
    Граждане многострадальной УКРАИНЫ, дай БОГ, чтобы эпидемии и войны никогда не вклинивались в ваши Семьи…
    Конечно, остановить агрессию путинской России вам, простым Украинцам не по силам, но остановить разгулявшуюся смертность-это в ваших силах. Идите и сделайте прививки, СПАСИТЕ себя и Близких своих!
    рейтинг: -6
  • GiV
    Вс, 31 октября 2021, 12:00
    Тебя, что заклинило на прививках, позвони лучше Коломойскому- пусть денег на трансферы даст!
    рейтинг: +8
  • ben_gurion
    Вс, 31 октября 2021, 12:33
    «ВГ», вы Маме своей тыкать будете во все Её отверстия, я же со всеми на Вы. Только полному идиоту не понятно, что все расходы весят так или иначе на Коломойском, а Юрий Берёза является свадебным генералом или Фунтом по Ильфу и Петрову. Ни кто, из здравомыслящих здесь не поверит в то, что агро бизнес средней руки Юрия Берёзы может содержать такую Махину, как Клуб УПЛ.
    А привиться НЕОБХОДИМО, если Жить хотите.
    рейтинг: -8
  • GiV
    Вс, 31 октября 2021, 16:54
    Дегенерат, а ты своей маме, жене, невестке уже натыкал?
    рейтинг: -4
  • ben_gurion
    Вс, 31 октября 2021, 12:15
    Чем больше минусов мне, тем ярче смотрится моя Правота.
    Только полным дебилам никогда не понять то, что ЖИЗНЬ даётся лишь однажды и потом нет ничего…
    Лично я считаю, что зрелые украинцы, которые не хотят прививаться и не уговорили свой Родителей привиться от «ковида», просто ожидают наследственных решений после скоропостижных уходов своих Пожилых родичей. Кощунство? ДА! Но иначе объяснить это невозможно. Люди умирали всегда и умирать будут от различных болезней, но смертность от «ковида»-это массовое погребение нескольких поколений одновременно.
    Необходимо переступить через себя, через свою тупость и свой эгоизм и пойти, взяв за руки своих Родных и Близких, сделать прививки от этой мировой гадости.
    Пусть горе и потери обходят стороной ваш дома и квартиры, храни вас ВСЕВЫШНИЙ.
    рейтинг: -8
  • ben_gurion
    Вс, 31 октября 2021, 12:55
    И пару слов об эмигрантах, которых вы, нацисты здешние, ненавидите. От нас сегодняшней Украине больше, в четыре раза, Пользы, чем от вас живущих в Украине. Мы выехали из Украины на ПМЖ в Израиль и в Германию, а это около Трёх миллионов человек, продав за дёшево или подарив своё жильё, Абсолютно мы лишены украинских пенсий, не пользуемся вашими продуктами питания и вашими медикаментами, не мусорим на ваших улицах и не гадим, как вы, в подъездах и лифтах ваших. Это такие ДЕНЬГИ остались от нас в Украине, что вам и не снилось. И что? А то, что жить лучше вы не стали, а стали существовать ещё хуже че ранее. Буквально всё разворовывается и уходит на взятки от сантехника ЖЭКа до Банковской площади, везде торчат грязные руки государственной мафии сросшейся с криминалом. И Футбол Украины не минула чаша сия.
    рейтинг: -7
  • Метеор71
    Вс, 31 октября 2021, 15:48
    Таксист, ви постійно буває в Дніпрі і нацисти з вами нічого не зробили, то може їх просто не має? А на рахунок розкрили, то судячи з вашої декларації, ви в цьому теж приймали активну участь…
    рейтинг: +6
  • Dnipro83
    Вс, 31 октября 2021, 21:42
    Так я бачу ці альтери, рікші і хто там ще сєпарня.
    рейтинг: -1
  • Dnipro83
    Вс, 31 октября 2021, 21:41
    Щоб жид що то подарив це з області фантастики.
    рейтинг: 0
  • Болельщик со стажем
    Вс, 31 октября 2021, 13:45
    1. Фермер совершенно прав. Вся беда от эмигрантов. То что они ставят друг другу какие-то плюсы — это ерунда. Но это не вся правда, он не договаривает. Гораздо хуже что из-за них, вредителей и антипатриотов, скоро совсем жизнь в Украине остановится, коты перестанут мяукать и гадить, капли дождя зависнут в воздухе и дым перестанет отделятся от трубы. Ну ладно, это, конечно, шутка, а если серьезно, то, извиняюсь за мой французский, его пост выглядит так, что он в очередной раз «пернул мозгом». Но винить его сложно, потому что глупость – это не преступление, а состояние души.
    2. Абсолютно согласен с Shurik-48 (несмотря на его эмигрантскую сущность) в том, что успехи команды прямо пропорциональны сумме вложенных в нее средств. Как совершенно справедливо говорят в Украине «дешева рибка (т.е. халявные или дешевые приобретения)— погана юшка». Предсказывать всегда сложно, особенно будущее, нно риску предположить без особого риска ошибиться,, что ждать больших свершений (типа чемпионств покойного эсэсэсэра и финала Кубка УЕФА) от нашей команды, увы, не приходится.
    P.S. По своей душевной доброте позволяю Фермеру ни при каких обстоятельствах не прививаться и продолжать прыгать на шаре, а остальным желающим ставить минусы в неограниченном количестве.
    P.P.S. Единственная просьба к коллективу Причала — больше Фермеру не наливайте.
    рейтинг: +1